CAMBRIDGE ADVANSITY

CURSURI ENGLEZĂ CAMBRIDGE ADVANSITY ÎN CADRUL ȘCOLII

Cambridge English reprezintă o abordare unică în învățarea, predarea și evaluarea limbii engleze.

Combină experiența și cunoștinnțele Cambridge English Language Assessment cu ale Cambridge University Press.

Centrul nostru CAMBRIDGE ADVANSITY este licențiat de CAMBRIDGE ASSEMENT ENGLISH, entitate a Universității Cambridge din Marea Britanie, pentru a facilita cursuri de limba engleză după metodologia lor.
Avem în echipă lectori pregătiți la cel mai înalt nivel, cu formare internă pe metodologia Cambridge și formare periodică pentru motivarea cursanților de orice vârstă.
        Am implementat un sistem foarte bine pus la punct pentru cursurile de engleză ONLINE, (până ni se va permite să ne desfășurăm activitatea în Școală, în funcție de disponibilitatea claselor), pentru a fi cât mai aproape de nevoile cursanților noștri și pentru a nu lăsa distanța să fie o barieră în dezvoltarea lor.

Tehnicile clasice de predare sunt înlocuite în cadrul CAMBRIDGE ADVANSITY de metode inovative și distractive!

Cursurile noastre dezvoltă, pe lângă competențele de limba engleză și alte aptitudini care îi pregătesc pe elevi pentru viață. Metoda noastră se bazează pe cei 4C: îmbinăm creativitatea și gândirea critică prin activiăți de colaborare și comunicare, astfel încât fiecare participant să învețe engleză prin socializare și interacțiune.
Atmosfera prietenoasă cursant-profesor fac experiența învățării placută ,indiferent de vârstă.

CURSURI ENGLEZĂ
CAMBRIDGE ADVANSITY
ÎN CADRUL ȘCOLII

Prin centrul nostru CAMBRIDGE ADVANSITY copiii învață limba engleză în mod natural, în situații concrete de comunicare, care îi ajută să se pregătească pentru comunicarea fără emoții în engleză, în viața reală.

Cursanții au șansa de a învăța limba engleză în grupe restrânse, pe nivel de engleză, as􀆞el încât să poată beneficia de atenție sporită și de îndrumare personalizată din partea profesorului.
Fiecare grupă este formată din min 6 max 10 cursanți !

Cursurile se vor desfașura in 2 ședințe a câte 2 ore pe săptămână !

Pe parcursul anului trebuie să cuprindem 5 Module (fiecare modul are 5 săptămâni, respective 20 ore de engleză) !
PENTRU ÎNSCRIERI VĂ RUGĂM SĂ NE CONTACTAȚI
TELEFONIC SAU WHATSAPP
0755 052 607 NICOLETA GRECU Dir. CAMBRIDGE ADVANSITY
EMAIL- cambridgeadvansity@gmail.com
La finalul fiecarui modul, fiecare elev vă dă o simulare de examen pentru a se stabili cunoștințele dobândite și pentru a se obisnui cu metoda de examinare !!!

Examenele Cambridge English reprezintă alegerea perfectă pentru:

• a echivala proba de competență lingvistică pentru admiterea la clasa a 5-a și clasa a 9-a cu program intensiv sau bilingv de predare a limbii engleze;
  • a echivala proba de competență lingvistică de la Bacalaureat;
  • a studia la Universitati prestigioase din România sau din afara țării;
  • a dovedi nivelul de limba engleză angajatorilor pentru un stagiu profesionalsau recrutare.
Examenele Cambridge vor fi organizate de centrul nostru Cambridge Advansity împreună cu British Council Romania
Oferim un parcurs bine definit de la începători Pre A1 la C2 Proficiency
Deoarece învățarea limbii engleze poate fi un proces de lungă durată, este important să aveți repere clare, examenele noastre oferă scopul și
obiectivele necesare pentru a menține elevii motivați la fiecare pas.
Toate acestea și multe altele ne abilitează pentru a forma, la cel mai
înalt nivel, pe oricine!!!
Fiind un an destul de dificil, venim în sprijinul dumneavoastră cu un preț rezonabil DOAR 15 LEI ORA DE ENGLEZĂ CAMBRIDGE !
Plata se va face în cont în prima săptămână de curs a fiecarui modul, sau în două tranșe: jumătate în prima săptămână de curs și cealaltă jumătate în săptămâna a 4-a de curs !
Experiența anilor trecuți ne ajută să credem că elevii pregătiți de Cambridge Advansity ne sunt prieteni, de aceea ne dorim să lărgim sfera prieteniei îmbrățișându-i pe toți noii înscriși și oferindu-le toată atenția și prietenia noastră !
Misiunea noastră este să dezvoltăm minți active și creative !
PENTRU ÎNSCRIERI VĂ RUGĂM SĂ NE CONTACTAȚI
TELEFONIC SAU WHATSAPP