Strada Bicaz, 126, Bacău
0334 408 304
scoaladomnitamariabc@yahoo.com

Actualizări și Știri

Școala Gimnazială „Domnița Maria” Bacău

BURSE PENTRU ANUL ȘCOLAR 2022-2023

TERMEN PENTRU DEPUNEREA DOSARELOR: 23 SEPTEMBRIE 2022 BURSE DE PERFORMANŢĂ Bursa de performanță este acordată elevilor din învățământul preuniversitar de stat și particular înscriși la cursurile cu frecvență, în funcție de rezultatele la concursurile/competițiile naționale organizate de Ministerul Educației sau la competițiile sportive internaționale la care participă loturile naționale ale României (art.6) și care se încadrează în …

ÎNSCRIERI CLASA PREGĂTITOARE 2022-2023

Informații suplimentare la secretariatul școlii noastre sau la tel: 0334408304 sau email: scoaladomnitamariabc@yahoo.com http://www.isjbacau.ro/anunturi-importante/compartiment-curriculum/invatamant-primar/an-scolar-2021-2022/inscriere-clasa-pregatitoare-2022-2023 https://cjrae-bacau.ro/important/evaluarea-a-dezvoltarii/2022-2023/?

ASOCIAȚIA PĂRINȚILOR ȘCOALA „DOMNIȚA MARIA”

Formularul 230 se va completa alături de Împuternicire

Informare privind gradul de vaccinare în rândul personalului angajat în Școala Gimnazială „Domnița Maria” Bacău

Potrivit datelor centralizate la nivelul instituției, rata generală de vaccinare a angajaților din aparatul propriu al Școlii Gimnaziale „Domnița Maria” Bacău este 70,91% din totalul celor 55 angajați.

Începerea anului școlar 2021-2022

Dragii noștri elevi, An de an, toamna ne aduce împreună pentru a începe școala! Cu bucurie în suflet vom reveni pe băncile scolii, chiar dacă în această perioadă trebuie sa respectam anumite condiții pentru a ne projeta sanatatea. Împreună vom reuși să depășim aceasta perioadă, și vom păstra calitatea învățării. Vă dorim mult succes în …