Concurs Național „Respectarea drepturilor omului”

Cu ocazia Zilei Mondiale a Educației, Agenția Împreună a lansat un concurs național de creație artistică, cu tema „Respectarea drepturilor omului”.

Îi invităm pe elevii dumneavoastră să participe la acest concurs care își propune să îi încurajeze să își exprime creativitatea și să își dezvolte gândirea critică.

Despre concurs:
Temă: Respectarea drepturilor omului

Participanți: Toți elevii din România

Tehnici: Desen, pictură, colaj, poster, poezie, povestire, eseu, fotografie

Termen limită: 17 noiembrie 2024

Trimiteți lucrările la: office@agentiaimpreuna.ro

De ce să vă alăturați inițiativei noastre?

Dezvoltare personală: Elevii își vor îmbunătăți abilitățile de comunicare, creativitate și gândire critică.

Conștientizare: Vor avea ocazia să reflecteze asupra unui subiect important precum respectarea drepturilor omului.

Vizibilitate: Lucrările vor fi expuse pe rețelele noastre de social media și, cele mai apreciate, într-o expoziție în București.

Premii: Cele mai apreciate 3 lucrări vor fi premiate.

Cum ne puteți sprijini:

Informați elevii: Despre acest concurs și încurajați-i să participe.

Promovați concursul: În cadrul școlii, pe site-ul școlii sau pe rețelele sociale.

Oferiți suport: Elevilor care doresc să participe.

Important:

Elevii trebuie să trimită lucrări originale.
Lucrările pot fi trimise în format digital, însă avem rugămintea ca aceștia să păstreze și originalul.
Fiecare lucrare trebuie însoțită de numele elevului, clasa, școala, localitatea și județul de proveniență.

Concursul face parte din proiectul „Și eu sunt rezilient!”, susținut de Ambasada Franței.

Cu stimă,

Echipa Agenția Împreună